Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2016

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2016

Yeni oluşan bir sektörle birlikte artık “kara listedekilere kredi” veriyorlar. İhtiyacınızı karşılamak için paraya ihtiyaç duymanız gayet normaldir. Ancak ihtiyacınız olan parayı bulabilmeniz maalesef son derece zordur özellikle kara listede iseniz. İnsanlar ihtiyaçları olan parayı bulabilme yöntemleri arasında kredi çekmek, yakın akrabadan borç almak, senetle kredi çekmek ya da senetle para almak gibi pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Ancak aldığınız borcu zamanında ödemeniz çok önemlidir. Eğer aldığınız krediyi ya da borcu zamanında ödemezseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Özellikle de banka kredilerinde aldığınız krediyi ödemek için zamanını geciktirmemeniz son derece önemlidir. Çünkü bankadan alınan kredi zamanında ödenmediği zaman çeşitli yaptırımlar uygulanmaktadır. Bankadan çektiğiniz krediyi zamanında ödemediğiniz takdirde 90 günlük yaptırım uygulanmaktadır. 90 günlük süreç içerisinde bankadan almış olduğunuz kredinin günü geçtiği halde ödeme yapmadığınız takdirde bankanın kara listesine eklenebilirsiniz. Bankalar kara listesine eklenen müşterilerine kredi imkânı sağlamıyor. Üstelik o bankanın kara listesine eklenip kredi alamadığınız gibi bankanın kara listesinde ekli olduğunuz diğer bankaların sisteminde de görüldüğü için diğer bankalar da size kredi vermek istemezler.

KARA LİSTEDEKİLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Bankaların kara listesine ekli olan kişilerin kredi hayatının bittiğini söyleyebiliriz. Bankaların kara listesinde ekli olan kişiler af ile bu listeden çıkmayı başarsalar bile kredi puanları düşük olduğu için istedikleri krediyi alamıyorlar ve bankaların güvenilmeyen kredi alıcılarına olan tepkileri ile karşılaşabilirler. Bu neden ile aslında daha mantıklı bir yola başvurabilirler. Bazı bankalar sizin diğer bankanın kara listesinde olup olmamanıza dikkat etmezler.

kara listediklere kredi

kara listediklere kredi

 

İstediğiniz krediyi size sağlarlar. Kara listedeki kişilere kredi veren bankalar sayesinde yine istediğiniz işlerinizi halledebilirsiniz. Bankaların kara listesinde olmasına rağmen size kredi verecek olan bankalar Fibabank, INGbank, Denizbank size kredi sağlayabilir. Kolay kredi almak isteyen kişiler için bu banklar en rahat kredi alabilecekleri bankalardır. Aslında genel olarak hiçbir banka kara listesindekine kredi verilmesini istememektedir. Ancak bazı zamanlarda bankalar kara listesinde olan kişilere kredi sağlayabiliyor ve kara listesinde olan kişilere kredi sağlayanlara da sorun çıkartmamaktadır.

Kara listede olmanıza karşılık kredi almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şeyin bankaların af zamanlarını dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir