Kredi Çekmek İstiyorum Öğrenciyim

Kredi Çekmek İstiyorum Öğrenciyim

Öğrencilerin bankalardan kredi istemesi oldukça normal bir durumdur. Çünkü yurt içinde ve yurt dışında eğitim hayatını kaliteli bir şekilde sürdürmek masraflı bir iştir. Bankalar öğrenciler için çeşitli eğitim kredileri düzenlemektedir. Bu eğitim kredilerinin vade oranları ve faiz miktarları kredi miktarına göre farklılık göstermektedir.

Kredi çekmek isteyen öğrencilerin bankalara bir gelir belgesi sunması gerekir. Öğrencilerin çoğu herhangi bir sigortalı işte çalışmadığı için bu krediler genelde öğrenci velileri tarafından alınabilmektedir. Bunun yanında öğrencilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Kredi miktarları 10 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu sayede öğrenciler yurt içinde ve yurt dışında çeşitli alanlarda eğitimlerine devam edebilmektedir. Özellikle yüksek lisans ve doktora öğrenciler eğitim kredilerine çok sık başvurmaktadır. Bu öğrencilerin bazıları düzenli bir işte çalıştıkları için daha rahat bir şekilde kendi adlarına kredi çekebilmektedir.

Kredi çekmek isteyen kişilerin ilgili evrakları eğitim kredisi veren bankalara vermesi gerekir. Eğitim kredileri veren bankalar arasında Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi bankalar başta gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir