Kredi Kartı Puanı ile Alışveriş

Kredi Kartı Puanı ile Alışveriş

Kredi kartı puanı ile alışveriş bankaların kredi kartlarını satmak için kullandıkları bir pazarlama tekniği olmuştur. Her banka anlaştığı firmalarla yapılan alış verişlerde puan kazandırmak yoluyla tüketicilerin anlaştığı firmalardan alış- veriş yapmasını sağlar. Bu alış- verişlerden bankayla olan anlaşmalarına göre firmalar müşterilerine puan verirler. Buradaki kıstas ödeme yapılan kart o bankanın pos cihazından çekilmelidir. Bunu çoğu tüketici bilmediğinden ya da iş yerleri bilinçli olarak başka pos cihazından kart çektiğinden puan alamazlar.

Bankalar kendi kredi kartlarıyla alınan bu puanları anlaşmalı oldukları bankalarda para olarak kullandırmaktadır. Bazı kampanyalarda bankalar bu puanları belli tarihler arasında kullanabileceğinizi eğer o tarihler arasında puanları kullanmazsanız puanların geri alınacağını tarafınıza bildirirler. Kredi kartınızdaki puanları o tarihler arasında kullanmanız gerekmektedir. Her bankanın farklı kampanyaları vardır.

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar ile istediğiniz kadar kredi kartı sahibi olabilirsiniz:)

Kredi kartı puanı ile alış veriş yapılırken bankanın anlaşmalı olduğu firmaları kullanmak zorundasınızdır. Bazı bankalarda kredi kartlarını kullanım durumlarına göre çeşitli isimler altında hazırlamaktadır. Bu kartlarla alınacak puanlarda farklı olmaktadır. Yani aynı alış verişten kartın ismine göre farklı puan alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir