Elden Yüz Yüze Acil Kredi Verenler oluyor mu Hatay

Elden Yüz Yüze Acil Kredi Verenler oluyor mu Hatay

Banka kredisi başvurusu yapmak ne kadar kolay ise, bankalardan kredi almak da bi o kadar zor. Özellikle acil nakit ihtiyaç duyduğunuzda sağlamanız gereken şartlar sizi biraz zorlayacaktır. Zaten o şartları sağlıyor olsanız da belki de krediye bile ihtiyaç duymayacaksınız. Fakat, kurallar böyle ve kurallara uymayanlar bankalardan kredi alamıyorlar.

Böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız ne yapabilirsiniz. İlk olarak söyleyelim, eğer bankalardan kredi alamıyorsanız, senetle kredi veren kişiler  ile çalışmayı düşünebilirsiniz. Yalnız bu kişiler telefonla bilgi vermezler. Yüz yüze konuşmalısınız. Kişiler ile buluşma ayarlayacak bir tanıdığınızın olması işlerinizi kolaylaştıracaktır. Elden kredi verenler Hatay şehrinde çoğunlukla esnaflardır. Asıl olarak bu işi yapmalar. Mevcutta yaptıkları işlerden çok fazla nakit kazandıklarını için, bankalardan kredi alamayan ve kendilerine başvuran kişilere yardımcı olurlar.

Kredi veren esnaflar genelde beyaz eşyacılar, mobilyacılar ve kuyumculardır. Ancak, her esnaf bu şekilde size yardımcı oluyor gibi yanlış bir algıda yaratmayalım. Örneğin her kuyumcu senetle borç para vermez. Verenler için de size aracılık yapacak tanıdıklarınız, bir nevi referanslarınız olması gerekir. Son dönemlerde ise, bu işi direkt olarak yapan kişiler senetle borç para verilir Hatay diye internette ilanlar veriyorlar. Dilerseniz, bu ilanlardan yola çıkarak, ilanı veren kişiler ile görüşüp, borç para alabilirsiniz. Yine de internette bulunan pek çok kişinin dolandırıcı olduğunu da unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir