Tefeci Arıyorum Ankara ( Keçiören, Çankaya, Sincan, Gölbaşı)

Tefeci Arıyorum Ankara ( Keçiören, Çankaya, Sincan, Gölbaşı)

Son dönemlerde, okuyucularımızdan çok sık, senetle kredi verenler ile ilgili mailler alıyoruz. Kimdirler, nereden bulabiliriz gibi. Bu tarz maillere tek tek dönüş yapmakla birlikte gelen maillerin genel içeriği üzerinden yola çıkarak, konu ile ilgili olarak tekrar bilgi aktaralım. Sitemizde gelen mailler genel olarak şu şekilde başlıyor;

“Merhaba, “tefeci arıyorum” Ankara şehrinde yaşıyorum, 30 yaşındayım, 5000 Lira krediye ihtiyacım var, faizi ile kısa sürede ödeyeceğim. Yardımcı olur musunuz?”

 

Bu tarz mail atan ya da yazılarımızın altında yorum yapan kişilere, ayrıntılı ve özenli olarak dönüş yapmaya çalışıyoruz. Yine de toplu bir bilgi paylaşımı daha yapalım. Bilmeniz gerekir ki tefecilik yapmak suçtur. Ülkemiz kanunlarından, haksız yere kazanç sağlamak yasak olduğu içinde, faizle borç para verenler de yasalara aykırı hareket etmiş olurlar. Ancak, yasalarımızda faizle birinden borç almak suç kapsamında girmez. Bu yüzden asıl olarak bu kişiler ile çalışmanız suç değildir. Yine de, yasa dışı işler yapanlarla çalışmak ne kadar doğru bir yaklaşımdır buna siz karar vermelisiniz.

Başka bir açıdan konuya bakıldığında, örneğin senetle kredi verenler Ankara ile çalışmak istediğinizde, resmi bir evrak olan senet imzalamanız gerekir. Her ne kadar bu kişiler haksız kazanç elde ediyorlarsa da, imzaladığınız evrakların yasalar önünde geçerliliği bulunuyor. Bu yüzden bu kişiler ile çalışırken temkinli olmalı, para almadan hiçbir evraka imza atmamalı ve eğer ki çalışacaksanız da senet nasıl yazılır ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmanız gerekir. Acil para ihtiyaçlarınızı öncelikli olarak bankalardan temin etmeye çalışmalısınız.

2 comments on “Tefeci Arıyorum Ankara ( Keçiören, Çankaya, Sincan, Gölbaşı)
  1. Derya dedi ki:

    Merhaba Ankara’da yaşıyorum acil 3000 bine ihtiyacım var acil dönüş bekliyorum

  2. Sümeyye dedi ki:

    Merhaba ankarada yaşıyorum öğretmen adayıyım hali hazırda kamu kurumunda kyk kapsamına alınmış işçiyim dershaneye yazılmam lazım o yüzden acil 4000 liraya ihtiyacım var kredi çekemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir