Kredi Borcumu Ödeyemedim Yasal Takibe Takıldım

Kredi Borcumu Ödeyemedim Yasal Takibe Takıldım

Bankalara olan kredi veya kredi kartınızın borcunu ödeyemediğiniz taktirde, banka sizin iletişim bilgilerinize krediniz veya kredi kartı borcunuzu ödemeniz hakkında sms gönderir. Size, en yakın süre içinde ödemelerinizi gerçekleştirmeniz gerektiği söylenir. Siz hala ödemediğiniz taktirde, borcunuzun tamamı banka avukatlarına devredilir. Tabi üzerine avukat giderleri de eklenecektir. Yani borcunuz katlanmaya başlar. Bankanın sisteminde yasal takibe alınmış olacaksınız. Bununla birlikte hiçbir bankadan kredi veya kredi kartı başvurunuzda onaylanmayacaktır. Çünkü bankaların ortak sistemleri sayesinde sizin artık siciliniz bozulmuştur. Kredi notunuz da düşmüş. Banka avukatları ile anlaşırsanız, size uygun bir ödeme tablosu oluşturacaklardır. Ama banka avukatları ile anlaşma yani borcunuzu ödeyeceğinize dair taahhütname imzalarsanız, tüm borcunuz kapanıncaya kadar ödemek zorundasınız. Çünkü ödemediğiniz taktirde adınıza hapis cezası istenebilir.

Yasal Takipteyim Kredi Alabilir Miyim?

 

yasal takipteki krediler

yasal takipteki krediler

Ödeyemeyecek durumda iseniz, taahhütname imzalamayın. Eğer SGK lı olarak çalışıyorsanız, zaten direk maaşınızın 3/1 ine haciz gelecektir. Eğer çalışmıyorsanız, banka avukatları ikametgahınıza sık sık gelebilir. Evinizde ikinci bir eşyanız var ise, haciz edebilir. Yada lüks sayılan bilgisayar, klima gibi eşyalarınız var ise alabilirler. Eğer lüks sayılan eşyalarınız da yok ise, sizin işe başlamanızı beklerler. Ama bu süre içinde size sürekli, borcunuzu ödemeniz konusunda cep telefonlarınız da sürekli ararlar. Ya da ikamet adresinize gelirler. Tabi bu durumları sizin psikolojinizi de etkileyebilir. Sürekli gelen banka avukatlarını komşuların görmesi veya hiç haber vermeden gelmeleri sizi çok rahatsız edebilir. Yani banka borçlarınızı ödemediğiniz taktirde yaşayacağınız bu durumlar hiç kolay değil aslında. En mantıklısı borçlarınızı bu hale getirmeden önce önlemler almanız olacaktır.

Yasal Takiptekilere Kredi Veren Banka Var Mı?

Belki az meblada olan borcunuzu hiç ödenmeyecek durumlara getirmemeniz sizin yararınıza olacaktır. Ya da en başta bütçenizi aşan kredileri çekmemeniz. Bu durum sizin ileride belkide ev almanızı engelleyecektir. Ya da Allah korusun bir sağlık sorunu için nakit paraya ihtiyacınız olacak, ama herhangi bir bankadan kredi çekemeyeceksiniz. Tabi bu durumları yaşamak sizin tercihiniz. Ama ben size ödenmeyen borçlarınızdan dolayı neleri yaşayabileceğinizi nacizane göstermek istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir