Senet Bozdurmak (Senet Kırdırma)

Senet Bozdurmak (Senet Kırdırma)

Senet bozdurmak istiyorsanız ilk başvuru yapmanız gereken yer bankalar olmalıdır. Özel ve devlet bankaları bu konularda size yardımcı olacaktır. Hangi bankanın “senet kırdırma” işlemi yaptığını öğrenmek için bankaların şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Senet bozdurma işlemi, vadesi gelmemiş olan senetlerinizi, bankalara ya da özel şirketlere başvurarak, senet üzerinde yazan tutardan daha düşük bir tutara nakite çevirme işlemidir. Bankalar ve özel şirketler, iskonto ve faiz oranlarını düşürerek senetinizi bozabilir.

Senet bozdurmak için her banka size yardımcı olmayabilir. Ayrıca senet kırdırmak için, senetin vadesinin gelmemiş olması gerekiyor. Vadesi geçen senetler için bankalardan işlem yaptıramazsınız. Vadesi geçen senetleriniz için hukuki yollara başvuru yapmanız gerekir. Bunun ile ilgili de konusunda uzman bir avukat size yardımcı olacaktır. Bankalar dışında bazı şahıslarda senet bozdurmak için yardımcı olabilirler. Fakat, bu işlem vadesi geldiğinde borcunu ödeyemeyecek kişiyi oldukça zor durumda bırakabilir. Çok acil ihtiyacınız var ise, bankalarla görüşebilirsiniz.

Normalde yasalarımıza göre kimse borcundan olayı hapse girmez ama siz böyle bir işlemi avukatla yaptığınız zaman sizinle bir sözleşme imzalanmakta ve bu sefer de borcunuzu geciktirirseniz yaptırımları çok daha fazla olmakta hatta hapse bile girebilirsiniz.

One comment on “Senet Bozdurmak (Senet Kırdırma)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir