Senetle Altın Veren Kuyumculardan Para İstemek

Senetle Altın Veren Kuyumculardan Para İstemek

Acil para ihtiyacının her geçen gün artması ile birlikte yeni para bulma yöntemleri de bulunmaya başlandı. Bunlardan birisi de senetle altın veren kuyumculardan para istemek. Daha önceden pek çok defa bahsettiğimiz senetle krediye alternatif olarak üretilen bu kredi sistemi içerisinde de benzer bir yöntem kullanılıyor. Bilindiği gibi artık bankalardan kolay bir şekilde kredi alınamıyor. Kredi notu sistemi nedeniyle pek çok kişi acil nakit sorunlarını artık bankalar üzerinden karşılayamıyor. Durum böyle olunca da adeta bir sektör haline gelen alternatif kredi verme yöntemleri gelişiyor. Kredinin yanı sıra borç para istemek de bunlar arasında yer alıyor. Senetle veya komisyonla kredi alma yöntemleri çok tercih edildiği için bunlara farklı yöntemler de eklendi. Bu tarz kredi veya borç para verme yöntemleri çok fazla tercih edilmesinin nedeni ise her kesime hitap etmesidir. Yani öğrenciler, emekliler, ev hanımları, işsizler herkes bankaların istediği yoğu prosedür işlemlerini karşılayamadığı için bu tarz kredi alma yöntemlerine yöneliyor.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle gram altın

Senetle gram altın

Kuyumcular meslekleri gereği her gün para ile ilgili işlemler yapmaktadır. Bunun yanı sıra ellerinde sürekli olarak altın bulunduğu için de nakit konusunda yardımcı olabilecek kişiler olarak dikkat çekiyor. Acil para bulma yöntemi olarak senetle altın alma veya borç para isteme gibi durumları bazı kuyumcular yapmaktadır. Burada her kuyumcu aynı şekilde işlem yapamayabilir. Bu nedenle çevrede olan esnaflar ile bu konuyu görüşmek gerekmektedir.

Senetle altın veren kuyumcular aynı zamanda nakit olarak döviz şeklinde de para sunabilmektedir. Yapacakları sözleşme gereği sizlere gerek duyduğunuz nakit desteğini sağlayabiliyor. Bir esnaf ile bu konuda görüştüğünüzde sizlerden bir teminat veya kefil isteyebilir. Kefiller ile birlikte yapacağınız bu görüşmeler sonucunda hemen hızlı bir şekilde gerek duyduğunuz parayı alabilirsiniz. Senetle altın veren kuyumcular genelde İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bulunmaktadır. Fakat siz yine de çevrenizde bulunan kuyumcular ile bu konuyu bir görüşün. Altın alarak NAKİT ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir