Ticket Nerede Bozdurabilirim? Ticket Nakde Çeviren Yerler

Ticket Nerede Bozdurabilirim? Ticket Nakde Çeviren Yerler

Ülkemizde hizmet vermekte olan firmalar bünyesinde çalıştırmakta oldukları personellere yemek vermek ya da yemek parası ödemek yerine kimi zaman aynı amaçla kullanabilecekleri kartlar vermekte olup bu kartlardan biri de Ticket adı verilen uygulamadır. İçerisinde belli tutarlarda bakiyeler bulunmakta olan bu kartı dilediği gibi kullanma olanağı bulunmakta olan kişilerin bir kısmı bu kartta bulunmakta olan bakiyeyi paraya çevirmek adına Ticket nerede bozdurabilirim diye düşünmekte Ticket nakde çeviren yerler aramaktadır.

Her ay düzenli olarak hesaplarına yatmakta olan bu paraları anlaşmalı olan noktalardan alışveriş yaparak ya da yemek yiyerek kullanmak istemeyen ve direk nakit olarak almak isteyen kişilerin sayısı yadsınamayacak kadar fazladır. Bu talep ile kendilerine hizmet verecek yerler aramakta olan kişilere çözüm olanağı sunmakta ola dükkanlar da pek çok yerde bulunmaktadır. Ancak bu konuda bilinmesi gereken en önemli konu Ticket bozarak paraya çeviren kişilerin ya da dükkanların bu işlem için belli oranlarda komisyonlar talep ettiğidir. Bu oranlar işlem yapacağınız yere göre farklılık göstermek ile beraber genel çerçevede yüzde yirmi seviyelerinde seyretmektedir.

Bu rakam hiç de azımsanmayacak bir tutar olmak ile beraber söz gelimi aylık 200 Türk Lirası Ticket bakiyesi olan kişi bu hakkını anlaşmalı yerler üzerinden harcama yaparak kullanmak yerine bozdurup nakde çevirmek ister ise eline geçecek olan tutar 160 Türk Lirası olacak ve kaybı gerçekten de yüksek tutarlarda bir para kaybı gerçekleşecektir.

ticket bozdurma

ticket bozdurma

Söz konusu olan bu durumdan dolayı hemen hemen ilçede hatta büyük ilçelere ait mahallerde de bulunmakta olan Ticket bozan kişilere giderek komisyon ödemek çok da mantıklı bir işlem olmayacaktır. Bunun yerine aylık gıda alışverişlerimizi anlaşmalı marketlerden yaparak ya da yakınlarımızdaki kişiler ile konuşup adı geçen bu kart ile anlaşmalı olan yerlerden yapılacak alışverişlerde size ait olan Ticket’ı kullanmaları ve nakit ödemeyi de size yapmalarını talep edebilirisiniz. Bu sayede hiçbir kaybınız söz konusu olmaksızın mevzu bahis olan işlemi gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir