48 Ay Vadeli 15000TL İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

48 Ay Vadeli 15000TL İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Nakit ihtiyacına olan artış nedeniyle çoğu kişi bankalardan kredi çekmektedir. Kredi çekerken müşteriler en yüksek miktarı en uzun vadede veren bankaları tercih etmektedir. Bankalar müşterilerin bu taleplerini karşılamak amacıyla çeşitli ödeme fırsatları düzenlemektedir. Her banka kredi vermeden önce farklı şartlar aradığı için kredi çekmeden önce bankaların kredi imkanlarını araştırmak faydalı olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangi Şartları Aramaktadır?

48-ay-vadeli-krediler

48-ay-vadeli-krediler

Genel olarak her banka kredi verecek olduğu müşterinin kredi notu, kredi özgeçmişi, aylık ödeme gücü, sabit aylık geliri ve teminat gösterecekleri taşınmaz mallar hakkında araştırma yaparlar. Önceki dönemlere ait aşırı borcunun olmaması, geçmiş dönemlerdeki kredi ödeme gücü ve kişinin alık borçlarını düzeli olarak ödeyip ödeyememesine bakılarak kredi verilmektedir. Ayrıca bankalar sizin ve ailenizin sabit gelir ve giderlerinizi, evinizin kira olup olmadığını öğrenmek isteyebilir. Her bankanın risk oranı farklı olduğu için bazı bankalar kredi verirken sizden teminat ya da kefil göstermenizi de isteyebilir.

48 Ay Vade ile 15000 TL İhtiyaç Kredisi Nasıl Kullanabilirim?

Düğün yapacaklar, çocuklarının okul masraflarını karşılayacak ya da tatil yapacak olan kişilerin ihtiyacı olan nakit para bankaların ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirler. Son yıllarda bankalar 48 ay vade ile istediğiniz nakit parayı vermektedir. Ancak uzun vade ve düşük faiz oranları ile sizlere ödeme kolaylığı sağlayan bankaların kredi verme şartlarını yerine getirmeniz gereklidir. % 1.46 maliyet oranı ile İş Bankası müşterilerine çeşitli kampanyalar sunmaktadır. BDKK 15000 TL ihtiyaç kredisi için yaklaşık 75 TL kredi masrafı ödeneceğini belirlemiştir. Kredinin binde beşi olan bu para dışında ekstra bir ücret ödenmemektedir. Ayrıca Garanti Bankası, Yapı Kredi, Halk Bank ve Ziraat Bankası yılın belirli dönemlerinde 0 faizli kredi kampanyaları düzenlemektedir.

15000 TL Kredi İçin Bankaların Faiz Oranları Nelerdir?

İng Bank %1.34, Garanti %1.41, Halk Bank %1.39, İş Bankası %1.38, Yapı Kredi ve Finans Bank %1.42 faiz oranları ile 48 ay vadeli 15000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir.  Uzun vadede düşük faiz oranları ile ödeme imkanları sunan bankalardan kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir