72 Ay Vade Kredi Yapılandırması Hakkında Merak Edilenler

72 Ay Vade Kredi Yapılandırması Hakkında Merak Edilenler

Eylül 2016 tarihinde Başbakan’ın yaptığı açıklama ile “72 ay vadeli kredi” yapılandırma sistemi düzenlenmiştir. Bireysel ihtiyaç kredisinden farklı olarak tasarlanan bu düzenlemenin imkanlarından faydalanabilmek için öncelikle bankanıza olan eski borçlarınızın temizlenmesi gereklidir. Bankalar arasında borç birleştirilmesi olmamasına rağmen diğer banka borçlarınız içinde başvurduğunuz bankaya giderek başvuru yapacaksınız. Tek hesap adı altında toplanan kredi kartı, kredi ek hesap borçları düzenli ödenmesi halinde yapılandırma işlemlerinden faydalanabileceksiniz. Takibe düşmeyen krediniz bulunmasına rağmen 72 ay vade imkanından yararlanabileceksiniz. Ancak vadesi geldiğinde borçların düzenli bir şekilde ödenmemesi halinde bir daha aynı müşteriye bu imkandan faydalanma şansı verilmeyecektir.

kredi-yapilandirma

kredi-yapilandirma

Tüketicinin ve piyasanın rahatlaması amacıyla bir defaya mahsus olarak tanınan bu fırsat ile kredi kartı veya kredi borçlarınızın ödemelerini sıkıntı yaşamadan tamamlayabilirsiniz. Ayrıca devlet kötü kişilerin bu durumu suiistimal etmelerini engellemek için kredi kartlarına düzenlenen yapılandırma sonucunda kredi kartlarını kullanıma kapatmaktadır.

Borç Yapılandırmada Faiz Oranları Nelerdir?

Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına eş değer şekilde belirlenen kredi yapılandırma faiz oranları uzun vade ödeme seçeneği nedeniyle çok az miktarda daha fazladır. Yaklaşık % 1.50 oranında olan faiz oranları 72 ay vade süresinde değişiklik göstermektedir. Bankalar arasında farklılık gösteren faiz oranlarını yapılandırma yapmadan önce araştırılması gereklidir.


 

Mevcut Kredi Borçlarınız İçin 72 Ay Vadeli Kredi Yapılandırmasından Faydalanın


 

Bankalar müşterilerine sadece bir defa yararlanabilmesi için sunduğu yapılandırma hizmeti sayesinde mevcut kredileriniz ve kredi kartı borçlarınızın ödemelerini uzun vadede sıkıntı yaşamadan yapabilirsiniz. Yeni kredi çekmek isteyenlere verilmeyen bu imkan sadece kişinin mevcut hesabını ödeyebilmesi için verilmiştir.

72 Ay Vadeli Yapılandırmadan Kimler Yararlanamaz?

  •  Kırmızı kalem yemiş kişiler
  •    Düşük kredi notuna sahip olanlar
  •       Önceki kredilerini düzenli ödeyemeyenler

Yapılandırma Sırasında Yeniden Kredi Çekilebilir mi?

Ekim ayı itibariyle düzenlenen 72 ay vadeli yapılandırma uygulamasının amacı tüketicin var olan borçlarını düşük faiz değerleri ve uzun vade imkanları ile ödeyip tamamlayabilmelerini sağlamaktır. Bu dönemde en fazla 6 yıl vade ile yapılandırılarak kredi kartınızı kapama miktarı kadar kredi çekip borcunuzu kapatabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir