Yurt Dışından Kredi Verenler

Yurt Dışından Kredi Verenler

Son zamanlarda adından sıklıkla bahsedilen yurt dışı kaynaklı krediler bireylerin oldukça ilgisini çekmektedir. Özellikle kullanım şartlarının Ülkemizde finans anlamında faaliyet göstermekte olan ve yasal yollar ile kredi verme imkanına sahip olabilen banka kurumlarının kredi kullandırım şartlarından oldukça kolay şartlara sahip olması neticesinde talep oldukça artış göstermektedir. Ayrıca yurt dışı finansmanlı kredilerde alınan faiz oranları ülkemize ait kullandırılan kredi faiz oranlarından oldukça düşük niteliktedir. Buda talebin artmasındaki en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Yurt Dışından Kredi Nasıl Alınır?

Özellikle internet üzerinden bulunmakta olan bu tarz kredilere başvuru esnasında dolandırıcılık eylemlerinin oldukça sık yaşanılması neticesinde son derece temkinli davranmak gerekmektedir. İnternet ortamında bulunmakta olan kurumlar iyice araştırılarak başvurular yapılmalı ve kredi kullandırımları esnasında bireyden tahsil edilecek olan Ülkemizde dosya masrafı adı altında bireyden alınan yurt dışı finansmanlı kredide ise adı vergi olarak değiştirilmiş olan masraf tutarlarının afaki tutarlarda olmamasına oldukça dikkat edilmelidir. Damga vergisi,katma değer vergisi gibi alınan vergiler kapsamında eğer ilgili tutarlara dikkat edilmez ise yararlanılmakta olan faiz indirimi hiç bir işe yaramamaktadır.

Yurt Dışında Kredi Veren Bankalar ve Firmalar

Örneğin TARGOBANK BANKADAŞ, PROMASSARY NOT, VERA GROUP gibi firmalar tarafından verilmekte olan yurt dışı kaynaklı krediler genellikle firma bazlı olarak verilmektedir. Öncelikle firma yetkilileri ile yapılmakta olan görüşmeler neticesinde belirlenmekte olan faiz oranı ve vergiler belirlenerek ilgili firmalara ait ticaret sicil gazetesi, faaliyet göstermekte olduğu iş kolunu göstermekte olan belge ,vergi levhası,yetkili kişilerin noter onayında almış bulundukları imza sirküleri, işletmenin son 3 yıl içerisindeki kar ve zarar oranını gösteren tablolar, vergi ve ssk bildirileri, biten ve devam eden işleri gösterir liste, işletmeye ait olan makinelerin listesi gibi evraklar firmadan eksiksiz olarak talep edilir. Firma hakkında detaylı bir şekilde hazırlanan rapor değerlendirmeye sunulur ve onaylanması neticesinde firmanın istediği tutar imzalanan evraklar neticesinde firmaya teslim edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir