Acil Nakit Para Nasıl Bulabilirim?

Acil Nakit Para Nasıl Bulabilirim?

Hepimizin acilen paraya ihtiyaç duyduğu zamanlar olmuştur elbette. Eğer organize bir iş çeteniz yoksa ya da Mısır’da vefat eden amcanızdan yüklü bir miras kalmadıysa,  bu paranın size hiçbir şey yapmadan gelmesi pekte mümkün gözükmüyor gibi.

O halde ne yapmalı da bu parayı bulmalıyız?

Bu sorunun cevabı parayı bulmanız için geçebilecek maksimum sürede saklı diyebilirim. Bunun için öncelikle kendinize sormanız gereken “ne kadar sürem var?” sorusu olacaktır tabii ki. Sorunuzu sordunuz ve cevabını aldıysanız eğer vakit kaybetmeden para bulmak için işe koyulalım derim.

Accil nakit para bulma

Accil nakit para bulma

Para bulmak için birkaç fikri maddelerle sıralayalım o halde.

  • Çalışmayı düşünebilirsiniz. Eğer çalıştığınız hali hazırda bir iş varsa ek iş yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu yöntem muhtemelen çok büyük miktarlarda paraya ihtiyacınız yoksa ve vaktiniz bolsa yapılabilecek bir yöntemdir.  Eğer sizi tatmin edecek kadar süreniz varsa, en güzel ve en iyi yöntem çalışmak hatta fazladan çalışmaktır. Çalıştığınız bir iş mevcutsa mesaiye kalabilir ya da ek iş yaparak gelirinizi arttırabilirsiniz.

  • Çevrenizdekilerden borç para almayı deneyebilirsiniz.

Çevrenizde çok zengin yakınlarınız yoksa bu yöntem de büyük miktarlarda para kazanmanız için yeterli olmayacaktır. Ayrıca borç para istemek kimilerimiz için son derece zor olabileceği gibi şuan ki yaşam şartları göz önüne alındığında da maddi anlamda sıkışık olmayan birini bulmak bir hayli zor olacaktır.

  • Eşyalarınızı ikinci el olarak satabilirsiniz.

Bu yöntemle kazanacağınız para elbette satışını yaptığınız eşya ile doğru orantılı olacaktır. İkinci el satış deyince aklınıza evler arabalar gelmesin. Artık bu iş için özel olarak düzenlenmiş uygulamalar ve internet siteleri de mevcut. Giymediğiniz bir gömleğin, kullanmadığınız bir çantanın hatta okuduğunuz bir kitabın bile satışını yapmak mümkün.

  • Bankalardan kredi alabilirsiniz.

Çevrenizden borç almayı sevmiyorsanız finansal bir kuruluş olan bankadan kredi almayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem ile diğer yöntemlere oranla daha büyük miktarlarda para bulabilirsiniz.  Fakat bu işlem belli kriterleri sağladığınız zaman gerçekleşir.  Örneğin;  gelir sağladığınız bir işinizin ve iyi bir kredi puanınızın olması gibi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir