Akraba ve Arkadaştan Borç Para İstemenin Püf Noktaları

Akraba ve Arkadaştan Borç Para İstemenin Püf Noktaları

Para, hereksin hayatında önemli bir unsur olmakla birlikte, yokluğu da oldukça sıkıntı çıkarabilen bir durumdur. Kişiler  paraya sıkışmaları sebebi ile acil para bulmak için çeşitli alternatif arayışına girmektedirler. Kimi insanlar için para hiç sorun değil iken, kimi vatandaşlar için size bu oldukça büyük bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Esasen ülkemizde para bulmak adına ilk akla gelebilecek yöntemlerden birisi doğrudan bankalara başvurmak ve bankalar aracılığı ile kredi çekmeyi istemektedirler. Kredi çekmek, paraya kavuşmak için en ideal yollardan birisi olarak kabul edilse de kredi çekmek için belirli şartlara tabi olmak kişilerin çekmesi için zaman zaman büyük bir sorun teşkil edilebilmektedir.

arkadaştan borç almanın yolları

arkadaştan borç almanın yolları

Borç para istiyorum diyorsanız püf noktalarına dikkat ediniz..

Diğer bir yöntem de aile ve arkadaşlardan borç isteme durumudur. Eğer arkadaşlık ilişkileriniz kuvvetliyse ve borcu aldıktan sonra daha sonra geri ödeyip arkadaşlarınızı zor durumda bırakmayacak iseniz, bu yöntem de son derece güvenli olabilir. Özellikle bankalardan önce de imece usulü yardımlaşma çok önemli olduğundan akrabalardan ya da arkadaşlardan para istemek mantıklı bir adım olabilmektedir.

Akrabalardan ya da arkadaşlardan para istemek istiyorsanız ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, ilk adım elbette ki paraya geri vereceğinize ve karşı tarafı zor durumda bırakmayacağınıza dair bir güven vermeniz olacaktır. Zira kişiler zaman zaman size para yardımı yapsalar da birçok insan bu parayı borç olarak verirler.

Arkadaşlardan para isterken dikkat etmeniz gereken adımlardan bir tanesi de ödeme sürenizi belirtmek olacaktır. Borcu kısa bir sürede ödeyecek olmanız birçok tanıdığınızın size borç para vermesi yolunda önemli bir adım olabilir. Ancak bu adımda da dürüst olmanız gerekir. Ödeyemeyeceğiniz borcu erkenden ödeyeceğinizi söylemeniz hiç etik bir davranış olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir