Tefeciyle İş Yapıp Tüfeye Gelmeyin

Tefeciyle İş Yapıp Tüfeye Gelmeyin

Nakit para ihtiyacını karşılamanın bir başka yoludur tefecilik. Genellikle her türlü ihtiyacımız için gerekli olan nakit para özellikle son zamanlarda artan hayat pahalılığı ve maaşlar dışında her şeye üst üste gelmekte olan zamlar neticesinde insanlar her zaman her türlü ihtiyacı için para bulamayabiliyor maalesef. İşte böyle durumlarda ortaya çıkan tabloyu düzeltmek adına gerek ilgili şartları sağlama neticesinde bankalara, gerekse bankalardan kredi talebi şartlarını karşılayamadıklarından başkaca kuruluş veya bireylere başvuru yapmak durumunda kalmaktadırlar. Böyle böyle ortaya çıkan ve günümüz koşullarında sayısında artan talepler doğrultusunda oldukça fazla artış göstermekte olan tefeciler çok büyük karlar elde etmektedirler.

Tefeci arıyorum

Tefeci arıyorum

Üstelik her şeyden önce büyük bir tehlike halini alan tefecilik, aldığınız nakit para karşılığında imzaladığınız senetlerin bir tanesini bir gün bile geç ödemeniz durumunda oldukça kötü sonuçlara neden olabilmektedir. Bu nedenle her ne sebepten olursa olsun yasa dışı tefecilik işi yapan kuruluş yada bireyler ile temasa geçilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak sonuçlar neticesinde tefecilerin elinden kurtulmak oldukça zor olabilmektedir. Ayrıca talep ettiğiniz tutarın üzerine eklenen faizler ve komisyonları da ödemek durumunda kalarak daha zor bir ödeme koşulu altına girilebilmektedir.

Acil para lazım tefeci arıyorum diyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken önemli konu güvenliğinizdir.

Ayrıca günümüzde dolandırıcılık olaylarının oldukça fazlalaşması sonucunda güven olayının giderek azalması sağlanmıştır. Özellikle yasa dışı işler yapmakta olan kuruluş yada bireylere asla güvenilmemelidir. Sadece nakit ihtiyacını karşılamak niyetiyle başvurmuş olduğunuz bir tefeci sizi kandırabilir ve adınıza imzaladığınız senet üzerinde oynama yaparak borçlu olduğunuz tutarı yükseltebilmektedir. Böylelikle sizi oldukça zor bir durum altında bırakabilmektedir. Tüm bunları önlemek adına tefeciler ile herhangi bir alış veriş yapmamak gerekmektedir. Çok zorunlu kalınan alışverişler de ise azami dikkatin gösterilmesi ve dolandırıcılığa maruz kalmamak adına ilgili senetlerden elinizde birer suretin bulunuyor olması gerekmektedir. En azından kendi menfaatinizi koruma altına almış olmaktasınız. Hiç bir şekilde kanunen yasal olmayan bu eylemi yapanlara adli veya para cezası şeklinde cezalar uygulanmaktadır. Bu cezalar bir nevi caydırıcı nitelikte olsa da piyasada varlığı oldukça fazladır tefecilik eyleminin. Bu nedenle bireylerin oldukça dikkatli davranmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir