Evlenmek İçin Acil Para Lazım

Evlenmek İçin Acil Para Lazım

Hepimizin hayalleri ve hayata dair yaptığı planları var elbette. Bir gün sonramızı bile planlayan bizler geleceğimizi de haliyle planlıyoruz. Gelecek planlarınız arasında evlilik varsa bu plan cebinizi biraz zorlayacak gibi görünüyor.

Tabii ki her çift güzel bir düğünle dünya evine girmek ister. Güzel bir düğün yapmak bütçe ister.  E masraf sadece düğünle de kalmıyor. Beyaz eşyasından tutun koltuk takımına kadar her şey masraf. Ama bunlar gözünüzü korkutmasın. İyi bir planlamayla hem içinize sinen bir düğün yapabilir hem de evinizi döşeyebilirsiniz.

Peki, evlenmek için ne kadar para lazım?

Para yoksa evlilik zor

Para yoksa evlilik zor

Düğün için ortalama 12 bin TL ile 18 bin TL arasında bir fiyat biçmek mümkün olabilir. Yalnız burada fiyat aslında biraz da size bağlıdır. Bu konuyu bir örnekle açıklayacak olursak; Gelinlik fiyatları seçilen gelinliğe göre ciddi fiyat farklılıkları gösterir. Bin TL gibi bir fiyata gelinlik alabileceğiniz gibi 4 bin TL’lik bir gelinlikte alabilirsiniz.

Ayrıca düğün salonu anlaşmanıza yiyecek – içecek ve pasta ikramını dâhil ettirmenizde fayda var. Hatta bunlara ek olarak kamera çekimini de fiyata dahi ettirmeniz akıllıca olacaktır.

Bir de bunlara ek olarak cebinizde bolca 5 ve 10 TL tutarında para bulundurun. Çünkü çevrenizdekileri bahşiş verme olayı sandığınızdan çok daha sıkıntılı bir durum olacak J

Kınayı atlayıp hemen düğüne geçtiğimize bakmayın, kına da düğünün olmazsa olmazlarından. Eskiden kına geceleri davul, zurna ve çerez üçlüsüyle hallediliyorken şimdilerde daha büyük organizasyonlar yapılıyor.  Sizin için de böyle bir durum söz konusuysa ortalama masrafınız 5 bin TL civarında olacaktır.

Gelelim en meşakkatli kısma… Ev döşemek, evlilik kısmının en masraflı bölümüdür. Dar bütçeli olan müşteriler için hazırlanmış her şeyin dâhil olduğu düğün paketlerinin ortalama olarak 8 – 10 bin TL ile satışı yapılıyor. Düğün paketi tercih etmem, almışken iyisi olun diyenlerdenseniz bu iş sizin için ortalama 30 bin TL masraf çıkaracaktır.

Tabi ki verdiğimiz fiyatların hepsi ortalama bir değer. Bu fiyat ortalamaları yaşadığınız şehre göre ve yaptığınız seçime göre değişiklik gösterecektir. Mütevazı bir organizasyon yapmakta, şatafatlı bir organizasyon yapmakta sizin elinizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir