Banka Harici Kredi Veren Kuruluşlar

Banka Harici Kredi Veren Kuruluşlar

Bazı kişiler düşük kredi notundan veya bankalara zaten olan borçlarından ötürü kredi çekemeyebilir. Zaten kredi notu düşüklüğü yapacağınız başvurunun direk red kararı ile sonuçlanmaktadır. Peki böyle bir durumda ne yapmalıyız? Bu durumda size yardımcı olabilecek tefecileri düşünebilirsiniz. Ama böyle bir yerden borç almak sizin daha sonra çok daha fazla zorlanabileceğiniz anları gelmesine sebep olabilir. Çünkü bu tür yerler çok yüksek faiz oranları ile para vermektedir. En baştan böyle bir işe kalkışmamanız bence sizin yararınıza olacaktır. Düzgün çalışan kurumlar olabilir. Mesela; nakit paraya ihtiyacı olanlar için bazı kuyumcular senetle altın satıyorlarmış, bu tür yerlerden altın alarak nakit ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Tabi belirli bir faiz oranı karşılığında yapılıyor. Ama bazı duyduğumuz veya bildiğimiz yasal kurumlar da var. Mesela; Oyak, Polsan, Kosgeb ve Koçtaş gibi kuruluşlar var. Örneğin, araç kredisi almak istiyorsunuz, Koçtaş’tan alabilirsiniz. Hem de istediğiniz aracı seçerek. Size en yakın Koç Finans’a giderek, oradaki uzman personel eşliğinde aracınızı seçip ve kişisel bilgilerinizi vererek araba kredisi kullanabilirsiniz. Hem de 48 ay vade ile alabilirsiniz. Ya da internet sitesine girip aracınızı seçip, adınızı, soyadınızı ve iletişim bilgilerinizi bırakarak da başvurabilirsiniz.

banka dışı

banka dışı

 

En kısa sürede müşteri hizmetleri size dönüş sağlayacaktır. Ayrıca Koçtaşın sadece senetli araç satışı yok, beyaz eşya veya mobilya alımlarınız içinde senetle taksitli satışı vardır. Bunun içinde yetkili bayilerine gidip yardım alabilirsiniz. İstediğiniz eşyayı seçip, oradan senetli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu tür ihtiyaçlarınız için illa kredi çekmenize gerek yok. Bu tür yerlerden de temin edebilirsiniz. Diğer kurumlardan bahsetmek gerekirse de, bu tür kurumlara üye olmanız gerekmektedir.

Oyak, genellikle askeri kişilerin ailesi ve yakınları olabilir. Eğer böyle bir avantajınız var ise bu kurumlardan da kredi çekebilirsiniz. Yada bir işletme  açmak istiyorsunuz bunun içinde KOSGEB’ten rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Yeni işletme kurmak isteyen girişimlere çok güzel avantajlar sunulmaktadır. KOSGEB sitesinden ayrıntılarını öğrenip, bu kuruma da başvurup, kredi çekebilirsiniz. Aslında avantajlar çok ama sizin ihtiyacınızın ne tür olacağı da önemli. Eğer ki bir bankaya borcunuz var ise, borcu borçla kapatmaktansa, borcunuzu makul taksitlendirmelere bölmenizi sizin için daha yararlı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir