Borçluya ve İcralık Olan Kişilere Kredi Çıkartılır

Borçluya ve İcralık Olan Kişilere Kredi Çıkartılır

İcralık olan banka müşterileri kara listeye girmektedir. Kara liste, 90 süre boyunca borcunu ödememiş kişilerin yer aldığı bir yerdir. Bu kişiler 5 yıl süre ile bankalar ile hiçbir finansal işleme giremezler. Bu sebeple bankalardan kredi de alamazlar. Fakat icrası bankadan değil başka bir borcundan dolayı ise, bankalar bazı şartlar sağlandığı müddetçe kredi verme konusunda daha esnek davranabilirler.

İcralık Olan Kişi Bankadan Nasıl Kredi Alabilir?

2017 yılı itibariyle Sicil Affı yasası çıkmıştır. Bu yasaya göre bankalar ile olan borcunuzu yeniden yapılandırırsanız ya da borcun tamamını öderseniz, kara listeye girmeyeceksiniz. Yani siciliniz bozulmayacak. Bu sayede başka bir bankadan borç ödeme amaçlı kredi çekerek, diğer banka borcunu kapatarak sicilinizi bozmadan borcunuzdan kurtulabilirsiniz.

Kara Listede Olan Biri Nasıl Kredi Alabilir?

Eğer bu af kanunundan faydalanamıyorsanız ve kara listeye düşmüşseniz, bazı yüksek faizli firmalardan kredi alabilirsiniz. Bu firmalara internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz küçük bir araştırma sonucunda ulaşabilirsiniz.

Öğren: Kara listedekilere kredi veren bankalar

Bu firmalara ülkemizde verilen isim, kredi danışmanlık firmasıdır. Kredi danışmanlık firmaları, sizin gelir belgenizle, kredi notunuzla ya da icralık durumda olmanız ile ilgilenmezler. Bu sebeple birçok kişi bu krediden faydalanabilmektedir.

Komisyonla Kredi Çıkartılır

Kredi danışmanlık firmalarına internet üzerinden yapacağınız başvurular aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bu başvurular kısa süre içerisinde değerlendirilir ve size geri dönüş yapılır. Böylece şartlar konuşulur. Talep ettiğiniz acil kredi miktarına ve gelir durumunuza göre bir ödeme planı çıkartılır. Anlaşma sağlandıktan sonra, senet imzalanır ve krediniz birkaç saat içerisinde hesabınıza yatırılır. Bu işlemler karşılığında sizden belli bir miktar komisyon ücreti kesilmektedir. Aynı zamanda bankalara oranla daha yüksek faiz oranlarına ve daha katı ödeme sistemine sahip bir firmadan borç aldığınızı unutmamanız gerekmektedir. Bankalar ödemeler 90 gün boyunca aksatıldığında hukuki işlem başlatırlarken bu firmalar ödemeniz geciktiği an işlem yapabilme hakkına sahiptirler. Bu sebeple ödemeleri aksatmayacağına inanan kişilerin alması gereken bir kredidir. Üstelik yasallığı da tartışma konusudur. Bu sebeple size tavsiyemiz bankalardaki borçlarınızı yapılandırarak yeni kredi almayı denemenizdir.

3 comments on “Borçluya ve İcralık Olan Kişilere Kredi Çıkartılır
  1. nur dedi ki:

    Hacizliyim bankalarla emekliyim ben yine bankadan kredi alabilirmisiniz. çok acil. birde ben anlamıyorum internetten tel yazın lütfen acil hastalık için lazım

  2. ÖZLEM dedi ki:

    Merhabalar, size zahmet olacak ama yardımınıza ihtiyacım var. Daha önce bankalarla sıkıntı yaşadım ama tüm borçlarımı kapadım. Malesef belli bir sürenin geçmesi gerekiyomuş ama benim acil nakit paraya ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

  3. Serkan dedi ki:

    İzmir’de 2.5 yıldır faaliyette olan işyerim var. Birkaç aksilikten dolayı acil nakit para ihtiyacım oluştu ve kredi puanım düşük olduğundan bankadan kredi çekemiyorum gelir belgem vergi levham herşey mevcut tek sorun kredi notu. Gelirimde var zaten yeterince aylık 7-8 bin civarlarında. 70bine kadar kredi imkanınızdan faydalanmak istiyorum senet falan yapabiliriz sorun değil karşılıklı görüşüp anlaşmak önemli olan alternatifleri konuşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir