İhtiyaç Kredisi Başvurusu Akbank

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Akbank

Hangi durumda acil nakit paraya ihtiyacınız olursa olsun Akbank’a ihtiyaç kredisi için başvuru yapabilirsiniz.

Yakınınızdaki herhangi bir Akbank şubesine ihtiyaç kredisi için şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi, şubeye gitmeden Akbank Direk Kredi ile 15.000 TL ‘ye kadar nakit parayı hesabınıza aktarabilir ve paranızı anında kullanabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisine başvurmak için kişinin 18 yaşından büyük olması ve gelirini belgelemesi gerekir. Akbank ihtiyaç kredisi alacak kişinin geri ödeyeceği kredi taksit tutarı, hane içinde yaşayan diğer kişilerin aylık gelirlerinin %50’ sini geçmemesi gerekir. Akbank tüketici kredisi verdiği müşerisine, kredi hayat sigortası olması zorunluluğu getirmiştir.

Akbank’tan ihtiyaç kredisi başvurusu için gereken evrakları sıralarsak; nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaportun aslı vaya fotokopisi, bazı durumlarda gerekli görürse ikametgah adresinin ve gelir durumunun belgelenmesi istenmektedir.

Gelir belgesi aylık maaş ile çalışanların işyerlerinden alacakları işyerri tarafından imzalı maaş bordrosu, serbest çalışan ise vergi levhası, şirket ortağı ise vergi levhası ya da Ticaret Sicil Gazetesi’ndeki kuruluşlarının fotokopisi şeklinde olmalıdır. Kişinin gayri menkulu varsa tapu fotokopisi, emekli ise banka cüzdanı fotokopisini gelir belgesi olarak başvuru yaptığı Akbank şubesine belgelemek durumundadır. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir