Nikah Düğün Parası Alma Şartları Nelerdir?

Nikah Düğün Parası Alma Şartları Nelerdir?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde sıkça adını duyduğumuz bir devlet desteği yürürlüğe girdi. Bu düzenlemeye göre, yeni evlenecek çiftler devlet desteği ile evlenme kredisi alabilecekler. Devletin bu düzenlemesi ile Akbank, İş Bankası, Deniznbank, QNB Finansbank ve Fibabank aracılığı ile, nikah ve düğün parası alabileceksiniz. Üstelik %1 oranında düşük bir faiz uygulaması ile ve 48 ay vadeli olarak. Elbette bu krediden faydalanabilmek için belirli şartları sağlamanız gerekmektedir.

Nikah Düğün Parası Alma Şartları Nelerdir?

Bu kredi kapsamına verilen isim, Devlet Destekli Çeyiz Parasıdır. Bu projeden faydalanmak isteyen çiftler, belirtilen bankalarda çeyiz hesabı açtıracaklar. Nikah ve düğün için çeyiz parası alabilmenin şartları ise şu şekilde;

  • İlk olarak 27 yaşınızı doldurmuş olmalısınız.
  • Belirtilen bankaların birinde çeyiz hesabı açtırmalısınız.
  • Bu hesap üzerinden en az 3 yıl boyunca para biriktirmelisiniz.
  • Biriken miktarınıza göre kredi oranınızda değişmektedir. Miktara göre en çok 5000 liraya kadar bir çeyiz yardımı alabileceksiniz.

Bu şartları yerine getiren bireyler, devlet destekli evlilik kredisi alabilecekler. Bankada biriktirdiğiniz para ile, devlette sizi desteklemiş oluyor ve çeyiz desteği sağlıyor. Ortalama olarak 5000 lira kazanabilmeniz için üç yıl boyunca para biriktirmiş olmanız, hem sizi mali açıdan rahatlatacak bir etkenken hem de 5000 lira ekstra para kazanmış oluyorsunuz.

Tüm bunların yanı sıra, bu proje kapsamında başvuruda bulunmayan gençler için bankalarda kampanyalar yapmaktadırlar. Benzer kampanyalarda değişen tek şey vade ve faiz oranı. Bu bilgileri banka şubelerinden ve müşteri hizmetleriniz aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Bu bankalarda yine diğer kredilere nazaran daha uygun faiz oranları ile kredi vermektedirler. Kredilerin amacı ev eşyalarını tamamlamak, düğün giderlerini karşılamak veya balayı olarak değişmektedir. İhtiyacınız ölçüsünde ve kredi kullandırma şartlarını sağladığınız ölçüde kredi, çabucak verilmektedir.

Evlilik Kredisi İçin Gereken Belgeler

  • Nüfus cüzdanınız veya fotoğraflı resmi belge,
  • Maaş bordronuz veya gelir belgeniz,
  • İsminize kayıtlı olan bir telefon, elektrik ya da doğalgaz faturası,

Bankalara göre kriterler ve evraklar değişmektedir. Eğer bankanız sizden kefil talep ederse, kefilinizin de bahsettiğimiz belgeleri getirmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir