Senetle 2. El Araba Satışı Yapanlar

Senetle 2. El Araba Satışı Yapanlar

Artık toplu taşıma kullanmaktan yoruldunuz ve şöyle ayaklarınızı yerden kesecek,istediğiniz yere sizi en kısa sürede götürecek bir araca sahip olmak mı istiyorsunuz? Kapınızın önünde size ait bir araba olmasının güvenini mi yaşamak  istiyorsunuz? Ama bu ihtiyacınızı karşılamak için bütçenizden ayırabileceğiniz toplu bir nakitiniz yok ve  araç almak için banka kredilerine başvurdunuz, başvurunuz olumsuz mu sonuçlandı. Son dönemde kullandığınız başka kredilerden dolayı yeni bir kredi kullanamıyor musunuz?

Tüm bu olumsuz koşullarla karşı karşıya olmanıza rağmen bu fikrinizi ertelemeden 2.el bir araba sahibi olabilir ve taşıt yatırımınızı kısa sürede yapabilirsiniz. Peşinatsız ve senetle 2.el araba alabilirsiniz. Aracınızı alırken hiçbir banka ile hiçbir işlem yapmanıza da gerek kalmaz. Birçok galeri bu işin ticaretini yapmakta ve  bu koşullarla sizin araç sahibi olmanızı sağlayabilir.

Üstelik banka kredisi ile araç almanızdan çok da farklı bir seçenek değil. Ödeyebileceğiniz rakamlara göre Renault, BMW, Toyota, Fiat, Peugeot, Dacia, Ford, Honda, Opel ve Wolkswagen gibi bir sürü marka arasından seçim yapabilirsiniz.

Senetle Araba Satan Galeriler

 

senetle araba

senetle araba

Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun 2.el senetle araç satan galerilere ulaşabilirsiniz. Ya kendi çevreniz aracılığıyla ya da internet aracılığıyla bu tür satış yapan galerilerin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu yöntemde sizin bankadan alamadığınız krediyi galerici kendi anlaşmalı bankasından uygun faiz oranlarıyla çekip bu krediyi size satmış oluyor.  Galerici satın almak istediğiniz araca noterde rehin koyduracaktır. Rehin süresi boyunca araç tamamen sizin sayılmayacağı için borcunuzun senetlerini tamamen bitirmeden  asla aracı satamazsınız.

( Noterden rehin koydurma işlemi için ödemeniz gereken rakam 300 TL’dir) Yanlız dikkat etmeniz gereken en önemli şey ödemelerinizi “senet günü” olarak adlandırılan günde yapmanız. Çünkü genellikle senet aylık parça parça yapılmaz,tüm borcunuz tutarında tek bir senet yapılır. Siz eğer ödemelerinizi aksatırsanız galerici bu tek seneti avukatına vererek işlem başlatacaktır, böyle bir durumda da diğer yaptığınız ödemeler boşa gidecektir. Ayrıca aracın üzerinde rehin olduğu için aracınızdan da olursunuz. Tüm bunları göz önüne alarak bütçenizi ödemelerinize göre ayarlayıp ödemelerinizi aksatmamanız çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir