Kredi Kartına Acil Nakit Para Verilir

Kredi Kartına Acil Nakit Para Verilir

Acil bir şekilde paraya ihtiyaç duydukları halde bankalardan kredi alma olanağı bulamayan kişiler, belli başlı sebepler dahilinde kredi kartlarındaki nakit avans hesaplarından da para çekemedikleri için söz konusu olan bu kartlardaki bakiyelerini kullanabilmek adına belli başlı yerlerden kredi kartlarına nakit para almak istemekte,  çok sıkıştıkları zamanlarda nakit para sıkıntılarını bu şekilde çözme yoluna gitmektedirler. “ Nasıl nakit para bulurum? “ sorusuna çözüm olarak hizmet vermekte olan bu yerler sayesinde, aynı gün içinde acil para bulmak bile mümkün olmaktadır.

nakit-paraAslında kredi kartlarımızı alışverişlerde kullanmakla beraber, sahip olduğumuz limitimiz üzerinden para çekme olanağımız da bulunmakta söz konusu bu hizmete de kredi kartından nakit avans çekme adı verilmektedir. Ancak bankadan bankaya değişmekle beraber bu hizmetten yararlanma hakkımızı kaybetme ihtimallimiz de bulunmakta; nakit avans özelliğini çok sık kullanmak ya da ödemelerimizi düzensiz yapmak bu duruma sebep olan şeyler arasında yer almaktadır. Bu sebeple de kredi kartlarındaki mevcut limitlerindeki parayı nakit olarak değerlendirmek isteyen kişilerin belli başlı yerlerden bu işlemi gerçekleştirmek gibi bir talepleri oluşmakta, bu talebe yönelik hizmet veren yerlerin de sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

Eğer biz de söz konusu işlemi gerçekleştirmek istiyor isek bu konuda bilmemiz gereken en önemli şey, anlatılan işlemi yapan yerlerin bu hizmet karşılığında belli oranlarda komisyonlar aldığıdır. Söz gelimi kredi kartımıza taksitle nakit olarak para verme hizmeti sunan herhangi bir yerden  yüzde yirmi komisyon ile alacağımız bin lira tutarındaki para karşılığında, bu hizmeti vermekte olan yer bizden komisyon olarak iki yüz lira tahsil edecektir.

Senetle para veren kuyumcular

Tüm bu şartlar dahilinde anlatılmakta olan hizmetten yararlanmak istiyor isek başvuru yapacağımız yerler arasında ilk sırada kuyumcular olmakla beraber daha pek çok alanda hizmet veren yerler de sahip olduğumuz kredi kartında bulunan limitler dahilinde belli bir oranda da komisyon talep etmek şartı ile taksit olanağı dahilinde nakit sıkıntılarımızın giderilmesi mümkün olmaktadır. Bu noktada dikkat etmemiz gereken en önemli şey fahiş tutarlarda komisyonlar ödemekten kaçınmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir