Banka Dışı Konut Kredisi Nasıl Alırım?

Banka Dışı Konut Kredisi Nasıl Alırım?

Konut kredileri vadelerinin çok fazla olması nedeniyle dikkatle yaklaşılması gereken bir konudur. Zaten bankalar da konut kredilerinde çok dikkatli davranmaktadır. Mesela konut kredilerinde mutlaka bir teminat aranmaktadır. Teminatın yanında kredi notunun yüksek olması ve gelir belgesinin olması gerekmektedir.

Konut kredilerinde kredi talebinde bulunan kişilerin sürekli ikamet ettikleri bir adresinin de olması gerekir. Teminat veremeyen kişiler de bankalar ile işlem yaptığında aldığı evi ipotek olarak göstermek zorundadır. Ancak konut kredisi alabilmek için tek çareniz bu değildir.

konut kredisi ödeme

konut kredisi ödeme

Nasıl mı? Senetle veya komisyonla kredi alarak siz de istediğiniz evi alabilir üstelik teminat veya başka bir belge göstermek zorunda değilsiniz. 100 bin TL’ye varan kredilerinizi aracı kurumlar ile alabilirsiniz. Bankalar 100 bin TL’lik bir krediyi size verdiğinde vade sonunda toplam 150 bin TL’lik miktarı kasasına koymaktadır. Senetle veya komisyonla kredi aldığınızda ise sanılanın aksine sadece borcunuzu ödersiniz. Vade farkı sonucunda alınan faizler ise son derece normal ve bankaların yanında çok hesaplıdır.

One comment on “Banka Dışı Konut Kredisi Nasıl Alırım?
  1. özlem dedi ki:

    Kiminle nasıl irtibata geçilecek geri ödenecek tutar ne olur nasıl bilgi alacağız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir