Borçlarımdan Kurtulmak İstiyorum

Borçlarımdan Kurtulmak İstiyorum
    Borçlarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ama ne yapacağınızı bilemiyor musunuz? Acil nakite ihtiyacınız var ama bulamıyorsunuz. Çevrenizde nakit alacağınız kimse de yok. Herkesin kendini zor geçindirdiği, her şeyin fiyatının ateş pahası olduğu, evlerin kendine zor yettiği dönemlerdeyiz. Türkiye’nin bir kısmı, zengin kısmını çıkardığımızda, kredi kartları ve kredilerini ödemek arasında cebelleşerek hayatını geçirmekte, borçlarını ödemek için savaşıyor. Şimdi sizlere borçlardan biraz da olsa kurtulmanın yollarından bahsedelim.

Borçlarınız yığınla ödemenizi bekliyorsa uzun bir süre yeni bir şey almayın,çok acil ihtiyaçlarınız dışında. Kredi kartınızın zaten borcu var, kartlarınızı azaltın ya da yapabiliyorsanız bu döneminizde , zaten ödemelerinizi yapamadığını için kullanmayın. Kredi kartlarınızın borcu yüksek olanını öncelikli olarak ödemeye çalışın, çünkü en yüksek borcu olan kartınızı ödemediğinizde en çok faizi alacağından yine borcunuz kabaracaktır. Aslında hiç ödeme yapılmamış gibi borç faizinden dolayı sürekli artacaktır.

Kullanmadığınız raf bekleyen, nakite çevirebileceğiniz eski yada sıkıldığınız eşyalarınızı satabilirsiniz.Elinize biraz nakit para geçmiş olur ve küçük ihtiyaçlarınızı ya da küçük küçük birikerek, borçlarınıza faydası olacaktır. Borçlarınızı ödemek için bir işiniz olabilir ancak biraz vakit kalıyorsa, ikinci bir işi bir süre yapmak size nakit getireceğinden dayanabileceğiniz kadar dayanın deriz.

borç birleştirme

borç birleştirme

Borçlardan kurtulup, nefes almak istiyorsunuz. Yine bankalar, başvurulabilecek en iyi yerler arasında birinci sırada gelir. Öncelikle kredi kartı borcunuzu kapatmak için, çok yüksek mebla değil ise kredi kartınızdan nakit avans çekerek, bir kısmını hızlıca kapatır ve zaman kazanmış olursunuz. Ama borçlarınız uzun zamandır düzensiz ödemelerle bitirmeye çalışıyor yeriniz de sayıyorsanız tüm borçlarınızı bir arada toplayarak, tek bir yere ödeme yapmak sizin için daha uygun olacaktır. Bankalardan kredi çekebilirsiniz en azından tek yere ödeme yapar ve kendinizi biraz rahatlamış hissedersiniz. Bankalar da size krediyi bedava vermeyecek tabi ki, faizini alacak . Ancak tabi ki, bu sıkışıklığın ortasında başka alternatifiniz olmadığı için, faizi de sorun etmemiş olmanız gerekiyor. Kredi kartı borçlarınızı ödediniz diye, tekrardan başlamamalısınız onları kullanmaya.

Ya bankalar size kredi vermiyorsa, ne yapacaksınız? Bankalar artık batık borçlardan,geri ödenmeyen kredilerden dolayı oldukça sıkılaştırmış işleyişi. Düzenli ödemelerini yapamayanların kredi notu düşük olup bankalar tarafından kredi verilmemektedir. Bu durumda som çareniz senetle para verenler, kredi kullandıranlar olacaktır. Onlarla irtibata geçerek, ne kadar nakite ihtiyacınız varsa, sizlere yüksek komisyonla kredi çıkaracaklardır. İyi yanı başınızı derde sokacak bir durum yaşamış olmazsınız tefecilik gibi yasal olmayan  işleyişleri yoktur. Borcunuzun ödemek istediğiniz kısmını ya da kapatmak istediğiniz kredi kartlarınızı, ödeyecek kadar kredi çekebilirsiniz kredi danışmanlık şirketleri aracılığı ile. Öncesinde iyi bir şekilde bütçenizi planlamanız uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir