Kredi Kartına Taksitle Altın Satışı

Kredi Kartına Taksitle Altın Satışı

Bankalara olan borçlarından dolayı veya kredi notunun düşüklüğü yüzünden bankalardan kredi çekemeyen milyonlarca kişi bulunmaktadır. Özellikle bankalara borçları olanlar, takiptelerse, banka borçlarını kapatabilmeleri için başka bankalardan da kredi kullanmak gibi bir şansları yok. Tüm bu  nedenden dolayı nakit ihtiyaçlarını bankalardan karşılayabilirsiniz.

Ama nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birkaç alternatiften size bahsedeceğim. Daha önce kredi kartını taksitli altın alışı yasaklanmıştı. Bunun nedeni ise, 12 taksitli altın satışlarının çok fazla yaygınlaşıp, altın satıcılarını adeta bir tefeci gibi işlemesi yüzünden. Birçok kişi altın alarak tekrardan satışını sağlayarak kredi kartlarına borçlanmaya başladılar. Ama bir süre sonra kredi kartı borçlarına yetişemeyince, borç batağına batmaya başladı. Bu gibi olayların çok yükselmesi, altının kredi kartına taksitle satışını yasaklamıştı. Daha altın satıcılar senetle altın satışı dahi yapmaya başladılar. Ama senetle altın satışı herkese yapılmamaktaydı. Çünkü borçlarını ödeyemeyen kişiler olabileceği riskine birçoğu girmek istemediği için, herkes alamıyordu. Sonuçta altın satıcıları da haklı. Ama tekrar kredi kartına altın satışı yapılmaya başlandı. Hem insanların tekrardan altın alışlarını sağlamak hemde altın satıcılarını memnun etmek için yasak ortadan kalktı.Nakit ihtiyacınızı karşılamak için, altın alıp, satarak karşılayabilirsiniz.

Senetle Altın Veren Kuyumcular   

Ama altın satışı bir önceki gibi 12 ay taksitle değil, en fazla 4 taksitle alabileceksiniz. Sonuçta 12 taksitli zamanların dezavantajları çok fazla olmuştur. Özellikle bu durum düğün yapan kişileri sevindirdi. Çünkü düğün sırasında alınan altınlar, düğün sahiplerini epeyce zorlamaktaydı. Ama en azından kredi kartına 4 taksit olması bile büyük avantaj diyebiliriz.                                                                                                                                                             Yatırım yapma isteyen ama bunu asla beceremeyen kişiler içinde uygun olmaktadır. Birçoğumuz yatırım yapmak isteriz ama para cebimizde olduğu zaman kendimizi kısıtlayamadığımız için bu pek mümkün olmaz. Ama altın alıp kenara koyarak birikim yapabiliriz. Kredi kartımıza gelen taksitleri de her ay kenara koyduğunuzu düşünebilirsiniz. Sonuçta altın son yıllarda en çok kazandıran yatırım araçlarının en başında gelmektedir. Bu nedenle zarar etmeyeceğiniz, kar edebileceğiniz bir yatırıma başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir