Tefeciler Nerelerde Bulunur

Tefeciler Nerelerde Bulunur

Banka kredisi kullanamayan kişiler acil toplu para ihtiyaçlarını tefeci kanalı ile çözümlemeye başladı. Tefeci nedir, çalışma sistemleri nasıl, tefecilere nasıl ulaşılır gibi merak edilen tüm soruların cevabını vereceğiz. İlk olarak belirtelim ki tefeciler yasal sınırın üzerinde para kiralayan kişilere verilen genel isimdir. Bankaların faiz oranları sabittir ve üst sınırdan daha yukarı da kredi veremezler. Tefeciler bu şekilde hareket ettiklerinden yasal olarak da nitelendirilmemektedir.

Tefeciler Nasıl Çalışır

Bankalarda bildiğiniz gibi faiz oranı ve vade sistemi ile geri ödemelerinizi yapabilirsiniz. Tefecilerin bazıları da vade imkânı sunmaktadır. Bankalar da olduğu gibi 48 ay ya da 36 aylık uzun vadeler olmasa da 6 ay ile 12 ay en çok uygulanan vade sayısıdır. Alacağınız parayı dilerseniz 12 aylık içerisinde eşit taksitlere bölerek ödeyebilirsiniz. Tefecileri bu kadar cazip hale getiren etmenlerden biri de kredi notunuz, aylık net geliriniz gibi maddelerin önemsenmemesi. Geçmiş dönemler de kredi ya da kredi kartı borcunuza bağlı olarak hakkınız da yasal takip başlatıldıysa da, adınız kara liste de yer alsa da tefeciden para alabilirsiniz.

Bilgi: Tefeci

Bu şartların aranmaması aklınıza herhangi bir talepte bulunmayacakları anlamına gelmemeli. Verecekleri paranın geri ödemelerini garanti altına almak için kefil bulmanız ya da teminat sunmanız yani ipotek göstermeniz gerekebilir. Ödemelerinizi zamanında yapmaz iseniz kalan borcunuzu kefilden isteyebilir, bunun dışında da ipotek verilen malınızı icra kanalı ile alarak satışa sunabilirler. Ayrıca ilerde yaşanabilecek sorunlara karşı belge niteliği taşıması açısından senet imzalamanız gerekebilir. Belirttiğimiz etmenler dışında farklı bir talep de genel olarak bulunulmuyor.


İletişim:


 

Son olarak bu kişilere nasıl ulaşabileceğinizden de kısaca bahsedelim. Yasal nitelik taşımadıklarından net adres vermek oldukça zor. Fakat internet üzerinden ilan vererek çalışmalarına devam ediyorlar. Sizde internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak kişilere ulaşabilir ve daha fazla çalışma sistemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. İsim ve cep telefonu gibi form doldurtarak talepleri inceleyip sonrasında kişilere dönüş sağlayan tefeciler de var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir